wtorek, 30 marca 2010

Dwa razy pod rząd

26 marca zakończyła się XI edycja Amatorskiej Powiatowej Ligi Siatkowej sezonu 2009/2010. Tego wieczoru w hali odbyły się ostatnie spotkania, które wyłoniły zwycięzcę rozgrywek.
Do fazy play – off zakwalifikowały się cztery zespoły: „Juniorzy” Góra, „Chemeko System” Wąsosz, „Parkowa Góra bis Góra”, „Oldboj” Góra. Wszystko wskazywało na to, iż pewnie po zwycięstwo zmierza zespół „Juniorów”, który w ciągu całych rozgrywek ligowych nie przegrał ani jednego meczu. Warto dodać, iż podczas 14 pojedynków rozegranych w „Arkadii” że „Juniorzy” stracili jedynie 2 sety. Szli jak burza! Ich najpoważniejszemu rywalowi do tytułu i ubiegłorocznemu mistrzowi tego roku w lidze powodziło się nieco gorzej. Zespół „Chemeko System” trapiły kontuzje, nie zawsze zawodnicy (pracujący zawodowo) mieli czas na przyjazd na mecze.

Debiutujący w I lidze zespół „Parkowej bis” zajął w rozgrywkach ligowych 3 miejsce i również awansował do rozgrywek play – off. Czwartym zespołem biorącym udział w ostatniej fazie rozgrywek byli „Oldboje” Góra. Te dwa ostatnie zespoły walczyły w piątkowy wieczór o 3 miejsce.

Mecz pomiędzy „Parkową bis” a „Oldbojami” był wyrównany. Potrzeba było aż 5 setów, by rozstrzygnąć problem 3 miejsca. Minimalnie lepsi okazali się „Oldboje”.

W finale spodziewano się gry na wysokim poziomie i zaciętej walki. W powszechnym przekonaniu faworytem był zespół „Juniorów” prowadzony przez Daniela Panka i Marcina Szklarza. Pierwszy set wygrali pewnie „Juniorzy” i wszystkim się zdawało, że ich zwycięstwo będzie szybkie i gładkie. W drugim secie zaskoczenie. „Juniorzy” przegrywają i to po dość słabym występie. Set trzeci to zacięta walka z obu stron. Goście z Wąsosza mają momentami niesamowite szczęście i „Juniorzy” kolejnego seta. Mają jeszcze szansę na nawiązanie walki, bo gra toczy się do 3 zwycięskich setów. Chłopcy walczą z determinacją i ogromnym poświęceniem. W niczym nie ustępują gościom, ale czegoś w ich grze brakuje. Raz są mało skuteczni obronie, raz mało precyzyjni w ataku a i w tym secie brakuje przysłowiowego „łutu szczęścia”. Mecz kończy się zwycięstwem „Chemeko System”, który w ten sposób, po raz pierwszy w historii APLS, obronił tytuł zdobyty w poprzednim sezonie.

Z I ldo II ligi spadły w tym sezonie zespoły: Ośrodka Kopalń Góra i Sokoła Niechlów. Do I ligi awansowały zespoły „Tekomu II” Góra i „Della Casa” Góra.

Warto tu podkreślić postawę młodzieży gimnazjalnej z zespołu „Amator” Góra, którą prowadzi Jacek Rzyski. Młodzi chłopcy po raz pierwszy zaprezentowali się publiczności, i to wcale nieźle. Początkowo zjadała ich trema i nieraz frajersko przegrywali. Z biegiem czasu się przełamali i zakończyli rozgrywki na 3 miejscu. Z każdym meczem widać było czynione przez nich postępy. W nich można upatrywać kandydata do wygrania II ligi i awansu do I w najbliższym sezonie. Jackowi Rzyskiemu życzyć wypada wytrwałości w prowadzeniu drużyny a zawodnikom by miłość do siatkówki im nie przeminęła. Zresztą, ten zespół to rzecz godna szerszej opowieści.

Pomysłodawca ALPS - Stanisław Żyjewski oraz radni powiatowi Marek Hołtra i Paweł Niedźwiedź, wręczyli zespołum puchary a zawodnikom pamiątkowe medale.

W tym roku będziemy mieli już dwunastą edycję ligi siatkowej. Niestety, trzeba będzie czekać do jesieni, by znowu podziwiać siatkarskie zmagania w „Arkadii”. Trudno dziś wyobrazić sobie „Arkadię” bez powiatowej halowi w piłkę nożna i siatkówkę. Trudno sobie wyobrazić Górę bez „Arkadii”. A jeszcze trudniej „Arkadię” bez cudownego mini – parku.
1 komentarz:

volleyforfun pisze...

Dzień dobry! bardzo dobry blog.
Zaczynamy i prosimy o wsparcie;
http://volleyforfun.blogspot.com/
:)